سطوح کاربری در سرزمین هوشمند پاد

در سرزمین هوشمند پاد

بانک پاسارگاد، مدت‌هاست که تشخیص هویت بر اساس اثرانگشت را در دستور کار قرار داده تا امنیت مراودات بانکی را برای مشتریانش به حداکثر برساند. اما این قدم اول است. با توسعه خدمات دیجیتالی در سرزمین هوشمند پاد (که عرصه ارائه خدمات گسترده دیجیتالی بانک پاسارگاد است) شیوه‌های احراز هویت پیچیده‌تر شده است. در واقع شما برای گرفتن خدمات پادی و براساس سطح خدماتی که می‌گیرید، احراز هویت می‌شوید! به تعبیر بهتر، کاربران حقیقی در «سرزمین هوشمند پاد» بر اساس نوع تعامل‌شان با بانک، به شش سطح مختلف تقسیم شده‌اند که آن را «سطوح کاربری» می‌نامیم. هر سطح کاربری، نمایان‌گر وضعیت و میزانی از احراز هویت فرد است. هرچه سطح کاربری کاربر بالاتر باشد، هویت وی بطور دقیق‌تر بررسی و با اطمینان بیشتری احراز شده است. و هرچه احراز هویت در سطح بالاتری روی داده باشد، کاربر از خدمات بیشتر و محدودیت‌های مالی کمتر برخوردار است.

صحت‌سنجی هویت دیجیتال از طریق بررسی کد ملی و مشخصات بیومتریک اتفاق می‌افتد. علاوه بر این اطلاعات حساس هر کاربر در رده‌های بالای احراز هویت با پایگاه‌های اطلاعات دولت مانند ثبت احوال و «شاهکار» راستی‌آزمایی می‌شود.

با این مقدمات، سطوح شش‌گانه کاربری و روش دست یافتن به هر یک از آن‌ها در جدول زیر معرفی شده‌ است.

سطوح کاربری کاربران

چگونگی ارتقای سطح کاربری

اکنون که با مفهوم «سطح کاربری در سرزمین هوشمند پاد» و اهمیت آن آشنا شدیم، وقت آن است که بدانیم چطور سطح کاربری خود را افزایش دهیم.
بــرای ایــن منظــور شما می‌توانــید بــا مراجعــه بــه یکــی از بسـترهای زیـر، سـطح خـود را ارتقـا دهـد. بدیهـی اسـت کـه مراجعـه بـه یکـی از ایـن بسـترها، سـطح کاربـر را بطـور یکپارچـه در کل اکوسیسـتم سـرزمین هوشـمند پـاد ارتقـا خواهـد داد. برای انجام این اقدامات ساده و بسیار سریع می‌توانید از دو راه اصلی زیر بهره ببرید:

راهکار اول

ساده ترین و سریع ترین راه این هست که وارد سایت ارتباطات یکپارچه پاد ic.pod.ir بشوید و در «صفحه شهروندی سایت آیسی» حساب کاربری خود را به سطح ۵ ارتقا دهید.
اما دو نکته را در یاد داشته باشید.

نکته ۱

برای ارتقا از طریق سایت آیسی، حتماً باید «اینترنت‌بانک پاسارگاد» را فعال کرده باشید.

نکته ۲

اگر کلاً شهروند پاد نیستید و حسابی ندارید هم از طریق همین صفحه می‌توانید برای عضویت در سرزمین هوشمند پاد اقدام نمایید.

راهکار دوم

اگر اینترنت‌بانک پاسارگاد را ندارید، می‌توانید با استفاده از اپلیکیشن ویپاد و یا پی‌پاد، و با دنبال کردن دستورالعمل‌ توضیح داده شده، حساب کاربری خود را تا سطح چهار ارتقا دهید.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.