پادرو

فناوری به یکی از زیرساخت‌های اصلی برای تسهیل همه فرآیندهای زندگی روزمره در دنیا تبدیل شده است و سامانه‌های حمل و نقل و لجستیک هم از این موضوع مستثنی نیستند. با افزایش سهم بازار تجارت‌ الکترونیک و افزایش علاقه مردم به استفاده از خدمات آنلاین، فناوری به عرصه لجستیک هم وارد شده و طی سال‌های آینده به جزئی جدایی‌ناپذیر و شبکه‌ای گسترده و حیاتی در اقتصاد جهان بدل خواهد شد.

در ادامه این مسیر و رشد و گسترش روزافزون فروشگاه‌های اینترنتی، طراحی یک سیستم ارسال سفارش کارا به چالشی در صنعت تجارت الکترونیک تبدیل شده، چرا که ارسال سریع و ارزان امتیازی برای رقابت و جذب مشتری به شمار می‌آید. همین روند باعث شده شرکت‌های تامین کننده و فعال در حوزه لجستیک سرویس‌هایی متناسب با نیازهای کسب و کارها و شهروندان طراحی کنند و خدماتی در زمینه ارسال کالا ارائه نمایند.
پادرو، اولین بازار خدمات پستی در ایران و خاورمیانه است که فعالیت رسمی خود را از اواخر سال ۱۳۹۸ با تشکیل هسته اولیه تیم آغاز کرد. پادرو زیرساختی نرمافزاری است که در آن شرکتهای پستی اقدام به ارائه خدمات خود به متقاضیان میکنند و کاربران از طریق یک سامانه به همه سرویس‌های ارسال کالا دسترسی دارند.
مشتریان پادرو با توجه به توانمندی‌های فنی خود و همچنین نیازهایشان، میتوانند از طریق API یا از طریق رابط کاربری (نسخه موبایل یا کامپیوتر) از قابلیتهای پلتفرم استفاده کنند. با توجه به استقبال زیاد فروشگاه‌های شبکه‌های اجتماعی به ویژه اینستاگرام از خدمات پادرو، اخیرا نسخه ویژه فروشگاه‌های اینستاگرامی نیز توسعه داده شده است.
پادرو در نظر دارد طی همکاری تنگاتنگ با شرکتهای فعال در زنجیره تامین خدمات پستی، علاوه بر تکمیل زنجیره ارزش، امکان استفاده کسب وکارهای کوچک و متوسط از خدمات مطلوب پستی را فراهم نماید. همچنین پادرو به زودی وارد حوزه‌های جدیدی از ارائه خدمات به کسب و کارهای کوچک و متوسط خواهد شد.