آشنایی با پاد

«سرزمین هوشمند پاد» پلتفرمی جامع و چند سویه است که با ارائه راهکارهایی متنوع از حوزه‌ها و بخش‌های مختلف، محصولات و امکاناتی گوناگون را در راستای تحقق زندگی بهتر برای مصرف کنندگان و افزایش سطح رضایت شهروندان از زندگی عرضه می‌کند.

پاد در حقیقت یک پلتفرم تنها نیست، بلکه مجموعه‌ای از پلتفرم‌ها و ده‌ها محصول است که مانند یک اکوسیستم یکپارچه و فعال بر بستر پلتفرمی جامع و زیرساختی بنیان شده است. پاد با ارائه محصولاتی کاربردی و همراهی جامعه‌ای بی‌شمار از مشتریان و همکاران، بستری ایمن و خلاقانه برای فعالیت‌های فناورانه خواهد بود که تجربه‌ای عملیاتی و ثابت شده را به همراه دارد.

محصولات کاربردی

پاد مجموعه متنوعی از محصولات و سرویس‌ها را ارائه می‌کند که می‌توانند هر کدام با توجه به ماهیت پلتفرمی خود فعالیت‌های محاسباتی انجام داده، فضای ابری و اینترنت اشیا ارائه دهند و داده‌ها را واکاوی و تحلیل نمایند. محصولات مبتنی بر پلتفرم پایه سرزمین هوشمند پاد سرعت بالاتر، سهولت استفاده بهتر و بهینگی مصرف بیشتری را برای نرم افزارها به ارمغان می‌آورند.

محصولات پاد جزو کاربردی‌ترین سرویس‌های موجود در کشور هستند، مانند پاداسپیس که محصولی مبتنی بر رایانش ابری است و امکان آپلود آسان فایل و دسترسی دادن به سایر افراد و پردازش برخی امور در محیطی خارج از کامپیوتر مصرف کننده را فراهم می‌کند.

جامعه مشتریان و همکاران

پاد جامعه‌ای وسیع و فعال از مشتریان و همکاران تجاری را به همراه دارد که به صورت مستقیم یا غیرمستقیم از خدمات ابری و پلتفرم‌های سرزمین هوشمند پاد در سراسر کشور استفاده می‌کنند. در حال حاضر آوند، لاماسو، پارک ارم و صندوق نفت از جمله مشتریان ده‌ها محصول پاد هستند و شمار کاربران نهایی پلتفرم‌های کیپاد، روبین‌زی، سرسره و ویپاد نیز میلیون‌ها نفر از اکثر شهرهای کشور هستند که تراکنش‌ها و تعامل‌های بی‌شماری را صورت می‌دهند.

امنیت

پاد یکی از ایمن‌ترین و انعطاف‌پذیرترین پلتفرم‌های کسب و کاری موجود در بازار امروز کشور به شمار می‌آید. ساختار اصلی امنیت این پلتفرم توسط متخصصان تیم POD Core Security طراحی شده و حساس‌ترین فعالیت‌های سازمان و تراکنش‌های بانکی را نیز پوشش می‌دهد. این سیستم امنیتی متشکل از ده‌ها استاندارد بین‌المللی زیرساختی شبکه بوده و برای برقراری ارتباط تعاملی بین تولیدکننده و مصرف کننده از انواعی از ابزار ایمن استفاده می‌کند، ضمن اینکه تمام داده‌ها به صورت رمزگذاری شده جابجا می‌شوند.

خلاقیت و نوآوری

سرزمین هوشمند پاد نه تنها محصولات و پلتفرم‌های خلاقانه و نوآورانه را جهت مصارف تجارت‌های گوناگون و کاربران نهایی ارائه می‌کند، بلکه با جدیدترین فناوری‌ها و تجربیات لازم بستری جهت خلاقیت بیشتر و توسعه پلتفرم‌های شخص ثالث توسط توسعه دهندگان متقاضی را فراهم کرده است. به عنوان مثال پلتفرم پادیوم که به عنوان یک بازارچه API (رابط برنامه نویسی کاربردی) شناخته می‌شود، می‌کوشد تمام نیازهای یک کسب و کار را تجمیع و ارائه کند و می‌توان از طریق آن خدماتی نظیر کیف پول، نقشه، لجستیک، خدمات بانکی و بسیاری موارد خلاقانه دیگر را توسعه داد.

تجربه عملیاتی ثابت شده

پاد تجربه‌ای بی‌نظیر در زمینه بهینگی و پایداری محصولات و پلتفرم‌ها داشته و امنیت و عملکردی مناسب را ارائه می‌کند. توسعه‌دهندگان و مصرف‌کنندگان می‌توانند از توانایی‌ها و ویژگی‌های برجسته سرزمین هوشمند پاد بهره جسته و از تجربه عملیاتی ثابت شده آن استفاده کنند تا نرم‌افزارهایی مبتنی بر پلتفرم‌های متنوع شکل بگیرد. 

اهمیت پلتفرم پاد

حرکت اقتصاد جهانی به سوی کسب و کارهای پلتفرمی است. پلتفرم‌ها مقیاس کسب و کارها را گسترش می‌دهند و در عین حال موجب کاهش هزینه‌ها، افزایش سهولت دسترسی و ایجاد مشاغل جدید خواهند شد. به همین ترتیب نه تنها اقتصاد و ارتباط میان تولیدکنندگان و مصرف کنندگان تحت تاثیر پلتفرم‌ها خواهند بود، بلکه حتی مسیر رشد فناوری نیز متحول می‌شود، چرا که نیازهای آتی کسب و کارها، به عنوان اهرم اصلی توسعه تکنولوژی، در بستر ارتباطات پلتفرمی خود را نشان می‌دهد.