پادباکس

آنچه که خانه هوشمند را به عنوان یک مفهوم جدید مطرح می‌کند، مفهوم هوشمندی است. هوشمندی در واقع هر چیزی است که انسان را در برآورده کردن نیازهایش یاری کند. هوشمندی، کمک به انتخاب بهترین گزینه‌ای است که نیاز انسان را برطرف کند.

پادباکس اکوسیستم خانه هوشمند اکوسیستم پلتفرمی پاد به شمار می‌آید. در واقع پادباکس قرار است تمام نیازهایی که یک مشتری خانگی در فرهنگ و اقتضائات ایران دارد را برآورده سازد.

به طور مختصر، پادباکس سخت افزاری است که مجموعه سرویس‌هایی را در قالب یک اندروید باکس برای ابعاد گوناگون زندگی افراد ارائه می‌دهد. این سرویس‌ها در زمینه‌های: آموزش، سلامت، گردشگری، بازی و سرگرمی، نیازهای روزمره، مالی، حمل و نقل و … به مخاطبان ارائه می‌شوند.

پادباکس، به تلویزیون وصل می‌شود و با اینترنت کار می‌کند. همچنین به طور پیش فرض، کنترل آن به کمک اپلیکیشن گوشی، لپتاپ و .. نیز در نظر گرفته شده.

برنامه‌های کاربردی خاص پادباکس:

از آنجا که تمرکز پادباکس روی خانواده و کمک به بهبود رفع نیازهای روزمره است برنامه‌هایی خاص در دسته‌بندی‌های مختلف برای این امر در نظر گرفته شده است. این برنامه‌ها به صورت پیش‌فرض روی دستگاه نصب شده‌اند و با گذشت زمان و طی آپدیت‌های مختلف به تعداد آنها از نظر تنوع و گوناگونی کاربرد، اضافه خواهد شد.

سرویس فرمان صوتی خاص و سفارشی‌سازی شده:

تنها با گفتن نام برنامه مورد نظر کاربر بوسیله ریموت کنترل، پادباکس نیاز کاربر را فهمیده و متناسب با آن برنامه‌های مرتبط را پیشنهاد می‌دهد. پس از انتخاب تنها با یک کلیک دقیقا وارد صفحه محتوای مورد نظر از برنامه‌ی خاص خواهد شد، مستقیم و بدون هیچ درنگی. به عنوان مثال اگر کاربر فرمان صوتی «سریال هم‌گناه» را ارسال کند، مستقیم وارد صفحه سریال از میان برنامه‌های موجود خواهد شد و سریال شروع به پخش شدن می‌کند.

مدیریت تمامی برنامه‌ها تنها توسط یک اکانت پادباکس:

تنها بوسیله یک اکانت پادی پادباکس، یک بار کاربر لاگین می‌کند به وسیله آن در سایر برنامه‌ها بصورت خودکار لاگین خواهد شد (تنها برای برنامه‌هایی که به صورت پیش‌فرض روی پادباکس نصب شده‌اند و یا از طریق آپدیت‌ها به کاربر اعلام می‌شوند). به این ترتیب دیگر نیازی نیست کاربر برای ده‌ها برنامه‌ی مورد دلخواه خود جداگانه ثبت‌نام کند و یا اطلاعات حساب جداگانه‌ای داشته باشد.

کیف پول پاد:

همه خریدها و اشتراک‌های کاربر از یک محل مستقل به اسم کیف پول پاد مدیریت می‌شود. بنابراین جهت خرید اشتراک نیاز به وصل شدن به درگاه‌های اینترنتی مختلف نخواهد بود.

چند کاربره:

پادباکس قابلیت وصل شدن تا ۱۰ حساب کاربری را به مصرف‌کننده می‌دهد. با توجه به آنکه هدف پادباکس هوشمندسازی منازل و کمک به خانوار در جهت تجربه بهتر در رفع نیازهای روزمره است، پدر یا مادر می‌توانند به عنوان سرپرست خانواده تعریف شوند و کنترل‌های نظارتی روی نحوه خرید اشتراک‌های فرزندان و یا شارژ کیف پول آنها داشته باشند.