نشان

نشان

با محدودیت‌های عمده دسترسی به پلتفرم‌های نقشه و مسیریاب خارجی، در اختیار داشتن پلتفرمی بومی در این زمینه الزامی است و در همین راستا نقشه و مسیریاب نشان در گروه فناپ و مبتنی بر سرزمین هوشمند پاد توسعه یافت تا هم کاربران بتوانند از خدمات نرم افزاری آن استفاده کنند، هم کسب و کارها و تجارت‌های مختلف از مزایای زیرساختی آن بهره ببرند.

اپلیکیشن نشان در پیدا کردن اطلاعات تمام مکان‌های روی نقشه و یافتن بهترین مسیر به بیش از شش میلیون کاربر خود کمک می‌کند. پلتفرم نشان نیز یک سرویس نقشه فارسی است که تنها ارائه‌دهنده سرویس‌های مبتنی بر نقشه بر اساس ترافیک آنلاین در ایران می‌باشد.
ضمن اینکه نقشه نشان دارای راهنمای صوتی فارسی هم بوده و تا رسیدن به مقصد، کاربر را قدم به قدم همراهی و راهنمایی می‌کند و حتی نام خیابان‌ها را نیز می‌خواند. همچنین حین مسیریابی، ترافیک به صورت لحظه‌ای تغییر کرده و در صورت ورود به خیابان اشتباه، نشان به طور خودکار مسیر جایگزین را به کاربر پیشنهاد می‌دهد.
علاوه بر این زیرساخت توسعه نقشه نشان (Neshan Maps Platform) به عنوان یک سرویس نقشه فارسی، در حال حاضر تنها ارائه‌دهنده سرویس‌های مبتنی بر نقشه بر اساس ترافیک آنلاین خیابان‌ها در ایران است که API نقشه را در اختیار کسب و کارها و سازمان ها قرار می دهد. از جمله ویژگی های اپلیکیشن مسیریابی و نقشه نشان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • مسیریابی با پیش‌بینی ترافیک: نشان ترافیک لحظه‌ای معابر را تخمین زده و سعی می‌کند مسیری با ترافیک کمتر را به کاربر پیشنهاد دهد.
  • دارای طرح‌های ترافیک و کنترل آلودگی هوا: نشان تنها اپلیکیشن نقشه و مسیریابی است که همزمان طرح‌های ترافیک و کنترل آلودگی هوا را دارد و با توجه به آن‌ها مسیریابی می‌کند.
  • دارای سخنگو و محیط فارسی: از کلیدی‌ترین قابلیت‌های نقشه و مسیریاب نشان دارا بودن سخنگوی فارسی با ویژگی منحصربه‌فرد ذکر نام معابر است.
  • قابل استفاده در سراسر ایران: نقشه و مسیریاب نشان در تمامی شهرهای ایران فعال است و می‌توان در سفر از آن به راحتی استفاده کرد.
  • هشدارهای مسیر: نمایش پلیس، دوربین و اتفاقات مسیر، سرعت‌گیر
  • نمایش ترافیک آنلاین: قابلیت استفاده از نقشه آقلاین و سخنگوهای فارسی، ترکی، عربی و کردی
  • لایه‌های مختلف مانند نمایش وضعیت آلودگی، رنگ‌بندی‌های کرونایی و …