فراپاد / FaraPOD

در عصر ارتباطات و دنیای امروز تامین نیازمندی‌های حوزه آموزش در رشته‌های متنوع و توان مدیریت اجرایی برنامه‌های آموزشی در یک خانواده، سازمان و جامعه امری ضروری به نظر می‌رسد؛ بنابراین می‌بایست ابزاری مناسب و کاربردی برای تولید آسان و کم هزینه منابع آموزشی را طراحی کرد که این موضوع در قالب پلتفرم به خوبی نمود پیدا می‌کند. در واقع با فراگیری بسترهای الکترونیکی در اختیار دانش آموزان و دانشجویان، ابزار و روش‌های آموزش نیز دچار تحول شده است و حالا هر فرد در هر زمان و مکانی می‌تواند با امکانات شخصی‌اش به یادگیری بپردازد. طی سال‌های اخیر آموزش و یادگیری بر بستر اینترنت به شدت مورد استقبال قرار گرفته و به پدیده‌ای همه گیر تبدیل شده است.

از همین رو سازمان‌ها، شرکت‌ها و مراکز آموزشی بسیاری، در جهت برپایی امتحانات و مدیریت محتوای آموزشی، ارائه به دیگر افراد، پرسش و پاسخ، بررسی و تحلیل نمرات و نتایج و حتی فرآیند تحویل مدرک نهایی در پی راهکاری مجازی هستند. بنابراین با توجه به تمرکز این موضوع در تعدادی از دانشگاه‌ها و همچنین عدم دسترسی به ساختاری یکپارچه، در گروه فناپ و سرزمین هوشمند پاد سعی شده است بستری مناسب با نیازمندی‌های جامعه و آموزش ارائه و تهیه گردد.

پلتفرم آموزش فراپاد، بستر لازم برای روند یادگیری و آموزش را با مدیریت اجرایی برنامه‌های آموزشی در درون یک خانواده، سازمان و جامعه تسهیل می‌کند. این پلتفرم ابزار کامل برای ایجاد دروس و مدیریت محتوای آموزشی، اشتراک گذاری، برگزاری آزمون و اعلام و بررسی نتایج و در نهایت گرفتن مدرک همگام با استانداردهای روز آموزش را شامل میشود. هدف پلتفرم آموزش فراپاد ارایه ابزارهایی جهت الکترونیکی نمودن فرآیند یادگیری و فرآیندهای وابسته به حوزه آموزش است.

از جمله امکانات و محصولات پلتفرم آموزشی فراپاد می‌توان به ابزار تولید محتوا، امکان استفاده ازا انواع تجهیزات صوتی، تصویری و ذخیره سازی اطلاعات، میکس و جداسازی صدا و تصویر، ایجاد اسلایدهای آموزشی، ایجاد بازی و انیمیشن، ایجاد و ویرایش متون آموزشی در قالب‌های مختلف، سیستم مدیریت یادگیری، پنل مدیریت آموزش، امکان ارائه گواهینامه پایان دوره، پشتیبانی از ارتباطات اجتماعی، ایجاد گزارشات لحظه‌ای، امکان برگزاری کلاس‌های آنلاین مجازی، ذخیره سازی داده‌ها در سرورهای ابری، پشتیبانی از تخته هوشمند مجازی، استریم محتوا و تصاویر، نظرسنجی، جزوه نویسی، امکان گرفتن انواع خروجی و بسیاری موارد دیگر اشاره کرد.