روبین‌زی

صنعت گردشگری با ضریب رشدی بالاتر از ضریب رشد توسعه کشور و ضریب نفوذ پایین فناوری‌های اطلاعات و ارتباطات، از ظرفیت‌های بالایی برای ارزش‌آفرینی در اقتصاد ملی برخوردار است. ظرفیت‌هایی که با توجه به زیست‌بوم این سرزمین، قابلیت‌های فرهنگی و اجتماعی، مزیت‌های زیست‌محیطی، ظرفیت‌های بالای کسب‌وکاری، کارآفرینی و اشتغال و همچنین اشتیاق رو‌ به رشد و فزاینده مردم و میهمان‌های خارجی برای بهره‌مندی از آن‌ها، نیاز به بازآفرینی زیست‌بوم فعلی را با تأکید بر توسعه‌ی راه‌کارهای مالی ضروری می‌سازد.

از طرفی برخی دیگر از مناطق هم که به استفاده از سیستم‌های بلیت فروشی آنلاین روی آورده‌اند، همچنان با مشکلاتی دست و پنجه نرم می‌کنند. به همین ترتیب طراحی و ارائه زیرساختی مطمئن و پایدار با هدف یکپارچه سازی امور بلیت فروشی و تسهیل سیستم های رزرواسیون اماکن گردشگری و تفریحی به امری لازم تبدیل شده است.

متولیان اماکن تفریحی، تاریخی، سیاحتی و حتی رستوران‌ها، ورزشگاه‌ها و دیگر مراکزی که بازدید از آنها مستلزم تهیه بلیت یا رزرو جا است، می‌توانند از پلتفرم ات‌رز (AttRes) متعلق به گروه فناپ و مبتنی بر سرزمین هوشمند پاد استفاده کرده و همزمان از امکانات و قابلیت‌های مدیریتی و مالی آن برخوردار شوند و هم فرآیند رزرواسیون و فروش بلیت به مردم را تسریع و تسهیل کنند.

همانطور که ات‌رز مدیریت جاذبه‌های متنوع گردشگری و تفریحی کشور را بر عهده گرفته، خود سامانه نیز جاذبه‌هایی جهت جلب نظر کسب و کارها، تجارت‌ها و مردم دارد که می‌توان از جمله آنها به نمونه‌های زیر اشاره کرد:

زیرساخت ابری: سامانه ات‌رز به طور کامل روی سرورهای ابری سوار شده و کاربر بدون نیاز به خرید سرور و یا نگرانی از بابت سوختن تجهیزات و پشتیبانی و به‌روزرسانی نرم‌افزار می‌تواند از آن استفاده کند.

API وایت لیبل: ات‌رز API فروش بلیت جاذبه‌ها را به صورت برچسب سفید (از محصولات دسته خدمات مالی و بانکی که سامانه‌های خدمات رفاهی و سازمانی را هدف قرار داده) برای سایر فروشندگان ارائه می‌کند.

آمار فروش به‌روز: با بهره‌گیری از پلتفرم ات‌رز می‌توان در لحظه از آخرین آمار فروش جاذبه گردشگری مطلع شد و یا گزارش‌های لازم را مشاهده نمود.

پکیج جامع: سامانه ات‌رز گیشه سنتی کسب و کارها را با استفاده از وب‌سایت اختصاصی فروش بلیت و اپلیکیشن موبایل و غیره به صورت یک‌پارچه فراهم می‌آورد.

مدیریت فروشندگان: عملکرد فروش شبکه فروشندگان یا کاربران فروش مستقر در جاذبه را می‌توان در پنل پلتفرم ات‌رز مدیریت کرد.

گزارش‌های سفارشی: در ات‌رز امکان دریافت گزارش‌های سفارشی بر اساس خواست صاحب جاذبه گردشگری وجود دارد و می‌توان در هر لحظه از آخرین امکانات سامانه بهره برد.

به همین ترتیب گروه فناپ با توسعه پلتفرم‌های سرزمین هوشمند پاد در زمینه گردشگری می‌کوشد به رشد زیست‌بوم دیجیتال با تمرکز بر توسعه راه‌کارهای مالی و با مشارکت همه بازیگران و ذی‌نفعان کمک کند. بنابراین در مجموعه گردشگری فناپ پلتفرم جدید و مخاطب‌محور روبین‌زی شکل گرفته است تا به نحوی ضمن افزایش آگاهی، به سفرهای داخلی و خارجی شهروندان یاری رسانده شود.

روبین‌زی لتفرمی تصمیم‌ساز برای انتخاب بهتر مقاصد گردشگری است که تلاش دارد با ارائه اطلاعات کاربردی و معرفی خدمات دهندگان در بستری مطمئن، کاربران را در راستاس سفری آسان، مشاهده جاذبه‌های متنوع و زندگی شاداب همراهی کند. در روبین‌زی امکان برنامه‌ریزی تمام مراحل سفر میسر است و می‌توان با دسترسی به اطلاعات مقاصد گردشگری، آگاهانه سفر کرد، ضمن اینکه نظرات و بازخوردهای هزاران بازدیدکننده به یاری کاربران خواهد آمد.

در پلتفرم روبین‌زی کاربر می‌تواند از بین دسته‌های ایرانگردی، جهانگردی، گردشگری ماجراجویی، گردشگری مذهبی و میراث جهانی ایران، هدفش از سفر را انتخاب کرده و سپس با جاذبه‌های توریسم مختلف پیشنهادی مواجه شود و به عبارت دیگر تصمیم بهتری جهت سفر بگیرد.

علاوه بر این مقاصد گردشگری برتر در کشور به خوبی معرفی شده‌اند، و کاربران می‌توانند جاذبه‌های طبیعی یا ساخته شده توسط دست انسان را به تفکیک مشاهده کنند. همچنین تمام مخاطبین می‌توانند نظرات، تجربیات، توصیه‌ها و پیشنهادات خود در رابطه با هر کدام از مقاصد سفر را به تفکیک و در صفحه اختصاصی آنها اعلام کنند و حتی تصاویر زیبای به ثبت رسیده خود که توسط موبایل یا دوربین عکاسی گرفته شده را با دیگران به اشتراک بگذارند.

در پنل حساب کاربری نیز هر فرد می‌تواند سابقه سفرهای خود را مرور کرده و با توجه به تجربیات قبلی، برای آینده برنامه ریزی‌های لازم را صورت دهد. به طور کلی می‌توان گفت روبین‌زی به‌عنوان یک مرجع تصمیم‌ساز برای انتخاب بهتر مقاصد گردشگری، مأموریت دارد با ارائۀ اطلاعات کاربردی و معرفی خدمات‌دهندگان در یک بستر مطمئن، کاربران را در راه سفر یاری کند.

پیوندهای مرتبط

مطالب مرتبط