نشریه بنکر : «سرزمین هوشمند پاد» جسورانه‌ترین پروژه بانکی در خاورمیانه

بلندپروازی‌های دیجیتالی، «بانک پاسارگاد» را در صدر نشاند!

نشریه بنکر : «سرزمین هوشمند پاد» جسورانه‌ترین پروژه بانکی در خاورمیانه

بلندپروازی‌های دیجیتالی، «بانک پاسارگاد» را در صدر نشاند!

نشریه معتبر «The Banker» در جدیدترین رده‌بندی، «بانک پاسارگاد» را به عنوان برترین بانک سال جمهوری اسلامی ایران انتخاب کرد.

به گزارش واحد خبر دفتر ارتباطات یکپارچه پاد، در ارزیابی سال ۲۰۲۱ بانک‌های کشورهای خاورمیانه، نشریه بنکر شاخص‌های عملکردی، مالی و فناورانه مربوط به کسب و کار را در نظر قرار داده و بانک پاسارگاد با توجه به سرمایه‌گذاری در زمینه «بانک‌داری دیجیتال» و «سرزمین هوشمند پاد» به عنوان برترین بانک سال انتخاب شده است.

نشریه بنکر با اشاره به حضور بانک پاسارگاد در یکی از چالش‌برانگیزترین محیط‌های بانکی خاورمیانه، سرزمین هوشمند پاد را به عنوان یکی از جسورانه‌ترین پروژه‌های بانک‌داری دیجیتال نامیده و آن را پلتفرمی خوانده است که می‌تواند به عنوان یک اکوسیستم به تولیدکنندگان، مصرف‌کنندگان و کسب و کارهای مرتبط خدمت‌رسانی کند.

طبق یادداشت بنکر، بانک پاسارگاد در تلاش است با اتکا بر پلتفرم سرزمین هوشمند پاد مجموعه‌ای از سرویس‌های نرم‌افزاری، زیرساختی و سازمانی را در حوزه‌های متنوع فین‌تک، آموزش، انرژی، سلامت، گردشگری و … ارائه کند و به همین ترتیب گستره مشتریان خود را افزایش دهد.

طی بازه زمانی مورد پایش توسط نشریه بنکر، بانک پاسارگاد راهکار ارائه شده در حوزه مالی خود یعنی محصول «پی‌پاد» را توسعه داده و با طراحی نوین و فراهم‌آوری مسیری ساده جهت پرداخت قبوض و انجام امور بانکی، بخش بزرگی از جامعه مشتریان را هدف قرار داده است.

بخش دیگری از گزارش بنکر به محصول پادیوم پرداخته است.  به گزارش بنکر در سال ۲۰۲۰ بانک پاسارگاد پلتفرم بازارچه API پادیوم را معرفی کرده که رابط‌های کاربردی برنامه‌نویسی معتبر و گسترده‌ای را در حوزه فین‌تک و سایر حوزه‌ها ارائه می‌دهد. به کمک پادیوم تمام کسب و کارهای بزرگ و کوچک مرتبط به حوزه‌های فعال سرزمین هوشمند پاد، می‌توانند از راهکار API برای توسعه خدمات خود بدون نیاز به هزینه و زمان اضافی بهره ببرند.

گفتنی است در پایش نشریه بنکر، شاخص‌های مالی نظیر سرمایه لایه یک (Tier-1 Capital) و تغییرات آن، میزان کل دارایی‌ها، سود خالص، نرخ بازده حقوق صاحبان سهام، نسبت هزینه به درآمدها، توان بازپرداخت بدهی و درصد تسهیلات غیرجاری تحلیل و مورد بررسی قرار گرفته است.

علاوه بر این، شاخص‌های غیرمالی مانند ابتکارات استراتژیک بانک در ایجاد مزیت رقابتی، محصولات نوآورانه و خدمات جدید در حوزه بانک‌داری، تلاش‌های بانک برای توسعه کسب‌وکارهای نو، اقدامات انجام‌شده در زمینه فناوری‌های مالی و بانکی (فین‌تک) و در نهایت سرمایه‌گذاری‌های جدید برای گسترش دایره خدمات بانک نیز به‌دقت ارزیابی می‌شوند، که کلان پروژه «سرزمین هوشمند پاد» تمام موارد یاد شده را پوشش داده است.

نشریه بنکر وابسته به خبرگزاری Financial Times با قدمتی ۹۵ ساله از نخستین مجلات تخصصی بانک‌داری در جهان و یکی از مراجع اصلی اطلاعات و تحلیل‌های حوزه بانک‌داری بین‌المللی و بازار سرمایه به شمار می‌رود.

بانک داده این نشریه با در برداشتن اطلاعات بیش از چهار‌ هزار بانک از سراسر جهان می‌تواند به خوبی بنیه مالی و عملکردی و درجه سلامت بانک‌ها را از طریق ارزیابی شاخص‌هایی مانند میزان سرمایه پایه، نسبت کفایت سرمایه و سایر نسبت‌‌های سوددهی و عملکردی در مقابل رقبایشان ترسیم کند.

در حالی بانک پاسارگاد برای هفتمین بار افتخار کسب عنوان بهترین بانک ایران را کسب می‌کند که تنها شانزده سال از تأسیس آن می‌گذرد. ناگفته نماند بر اساس سایر ارزیابی‌های نشریه بنکر، بانک پاسارگاد اردیبهشت ماه سال جاری در جدیدترین رده‌بندی بانک‌های برتر جهان با ۸۹ پله صعود در رتبه ۲۹۰ قرار گرفت و برای ششمین سال متوالی جایگاه خود در بین ۵۰۰ بانک برتر جهان را تثبیت کرد.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.